Home » Hotel nad jeziorem » Jak najlepiej wykorzystać bon turystyczny?

Hotel i Dom Weselny - Grand Chotowa

grand chotowa

Hotel Grand Chotowa **** SPA&Resort oferuje tradycyjne pobyty noclegowe, ale również organizacje wesel, konferencji, eventów.

Jak najlepiej wykorzystać bon turystyczny?

W ramach odmrażania gospodarki, po okresie pandemii, polski rząd zaoferował rodzinom z dziećmi bon turystyczny czyli kwotę, którą można wykorzystać na pobyt w hotelu lub na inne atrakcje.

Jak najlepiej wykorzystać ten bonus aby odpocząć od codziennych obowiązków a po powrocie wrócić do pracy ze zdwojoną siłą?

Każdy rodzic wie, że po powiększeniu się rodziny wyjazdy wakacyjne znacznie zmieniają swoją dynamikę i większość planów kręci się wokół dzieci. Już nie można sobie pozwolić na spontaniczny wyjazd autostopem a nocleg musi spełniać minimum egzystencjalne. Choć pewnie znajdą się szaleńcy, dla których pojawienie się potomstwa nie było hamulcem w dzikich wyprawach to pomijając ekstrema poniżej mini lista punktów na które warto zwrócić uwagę wybierając się na rodzinny urlop.

Miejsce do spania

Wybierając hotel dla rodziny warto wcześniej sprawdzić opinie. To jak spędzamy noc odbija się potem na całym dniu także warto aby miejsce było co najmniej czyste, schludne i miało wygodne łóżka. Najlepiej wybierać miejsca, które na popularnych portalach rezerwacyjnych mają wysoką opinię.

Atrakcje w hotelu

Niezależnie od tego czy wybieramy się w góry czy nad morze nikt niestety nie może zagwarantować nam dobrej pogody. W deszczowe dni z pomocą przyjdą nam atrakcje w miejscu zakwaterowania. SPA w hotelu (najlepiej z basenem), bawialnia czy też restauracja będą naszym ratunkiem kiedy spacery czy zwiedzanie uniemożliwi siarczysty deszcz czy burza z piorunami.

Lokalizacja

Jeśli jednak szczęśliwie pogoda nie uniemożliwi nam wyjścia z hotelu bardzo ważne, aby wybierając wakacyjną destynację sprawdzić co można robić w okolicy. Atrakcyjna lokalizacja to nie tylko bliskość atrakcji typowo turystycznych ale też miejsca do pieszych wędrówek czy łatwy dojazd do miejsc wartych zobaczenia.

Wyżywienie

Dla jednych to sprawa kluczowa dla innych zupełnie nieistotna. Jeśli codziennie jadacie w domu, być może zaserwowane przez kogoś posiłki będą dla was sporą atrakcją. W tej sytuacji warto również wcześniej dowiedzieć się jaka jest jakoś i ilość serwowanych potraw. W sytuacji jednak kiedy wakacje to dla was czas eksperymentów kulinarnych, chodzenia po lokalnych bazarach i gotowania dla samych siebie… zapomnijcie o tym punkcie i przeskoczcie do ostatniego!

Plan

Ile rodzin tyle pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Jednak niezależnie od tego czy jesteście miłośnikami sztywno określonego harmonogramu dnia czy też żyjecie całkowicie spontanicznie warto mieć chociaż ogólną wizję pobytu dopasowaną do zainteresowań wszystkich domowników.